POSTNÍ ALMUŽNA 2018

POSTNÍ ALMUŽNA 2018

Období mezi Popeleční středou a Květnou nedělí je součástí velikonočního půstu. Jako takové nám dává příležitost k zamyšlení, příležitost k tomu, abychom se zabývali alespoň v této době věcmi, které nás přesahují.

Cestu nám pomůže najít i to, že se přestaneme zabývat na chvíli tím, co člověku může důležité věci zakrýt. Nemusíme přemýšlet, co bychom kde dobrého snědli, jak bychom se lépe, déle a silněji pobavili. Můžeme se rozhlédnout kolem sebe, místo pohledu na sebe. Koho bych potěšil, navštívil, komu bych pomohl, …

Postní almužna je příležitost. Co odřekneme sobě, proměníme ve finanční obnos a vložíme do kasičky. Někomu pomůže, někoho potěší, někomu ulehčí život. Na postní kasičce zespodu máme možnost označit, na jaký úmysl bychom si přáli, aby její obsah byl použit. Nebo lze vložit do kasičky lísteček se jménem, pokud víme o někom, kdo pomoc potřebuje.

Leták_PA_2018

Podpořte nás
 

Charita Svitavy

Hřbitovní 2257/1

568 02 Svitavy

 

IČ: 47 49 04 62

účet: 15507664/0600

 
 

NOVINKY

17. srpna

Kalendář 2019

Charita Svitavy nabízí kalendář na rok 2019 s fotografiemi Tomáše Hladíka.

Kalendář_2019_TH 01

Tomáš Hladík se ve své fotografii zaměřuje na design, architekturu a přírodu. Charitativní kalendář na rok 2019 byl vydán k 25. výročí Charity Svitavy pod záštitou Svazu českých fotografů, z.s. Jde o výběr fotografií, které byly vystaveny na Národní soutěži amatérské fotografie v letech 2000 - 2016, kde Tomáš získal několik ocenění.

Kontakt: info@svitavy.charita.cz

Hodnota kalendáře: 500 Kč

Kalendář je k dostání v sídle Charity Svitavy, na recepci Fabriky Svitavy, v Městském informačním centru Svitavy a v Městském muzeu a galerii ve Svitavách.

28. června

Vyšlo nové číslo Světlankovského časopisu

V těchto dnech vyšlo nové číslo Světlankovského časopisu. Ke stažení je zde.

Všem čtenářům přejeme pěkné chvíle při čtení časopisu.

 
 

GIVT.cz

 
 

DĚKUJEME

DĚKUJEME

... za podporu našeho projektu v Burze filantropie.

Díky všem hlasům v internetovém hlasování máme jistou účast na Burze filantropie v Litomyšli a můžeme svůj projekt obhajovat před donátory.

 

Více informací zde.