POSTNÍ ALMUŽNA 2018

POSTNÍ ALMUŽNA 2018

Období mezi Popeleční středou a Květnou nedělí je součástí velikonočního půstu. Jako takové nám dává příležitost k zamyšlení, příležitost k tomu, abychom se zabývali alespoň v této době věcmi, které nás přesahují.

Cestu nám pomůže najít i to, že se přestaneme zabývat na chvíli tím, co člověku může důležité věci zakrýt. Nemusíme přemýšlet, co bychom kde dobrého snědli, jak bychom se lépe, déle a silněji pobavili. Můžeme se rozhlédnout kolem sebe, místo pohledu na sebe. Koho bych potěšil, navštívil, komu bych pomohl, …

Postní almužna je příležitost. Co odřekneme sobě, proměníme ve finanční obnos a vložíme do kasičky. Někomu pomůže, někoho potěší, někomu ulehčí život. Na postní kasičce zespodu máme možnost označit, na jaký úmysl bychom si přáli, aby její obsah byl použit. Nebo lze vložit do kasičky lísteček se jménem, pokud víme o někom, kdo pomoc potřebuje.

Leták_PA_2018

Podpořte nás
 

Charita Svitavy

Hřbitovní 2257/1

568 02 Svitavy

 

IČ: 47 49 04 62

účet: 15507664/0600

 
 

NOVINKY

14. května

Jak pomůže sbírka "Auto pro Haiti?"

Více informací v článku zde.

Sbírku přiblíží i nový spot natočený přímo při misi  na Haiti: https://youtu.be/el4iKGsXlYw

auto_haiti

 
 

GIVT.cz

 
 

DĚKUJEME

DĚKUJEME

... za podporu našeho projektu v Burze filantropie.

Díky všem hlasům v internetovém hlasování máme jistou účast na Burze filantropie v Litomyšli a můžeme svůj projekt obhajovat před donátory.

 

Více informací zde.