Tříkrálová sbírka

První Tříkrálová sbírka se uskutečnila v roce 2000. Tato sbírka ještě nebyla celorepubliková, ale konala se pouze na území olomoucké arcidiecéze. Protože její výsledky byly velmi dobré, rozhodla se v roce 2001 Česká biskupská konference pověřit celorepublikovým konáním sekretariát Sdružení Česká katolická charita. Od roku 2001 se tedy tato sbírka koná každoročně po celém území ČR.

Tato sbírka se odvíjí od starobylého lidového zvyku uctívání Tří králů. Vždy okolo 6. ledna se vydávají skupinky tříkrálových dobrovolníků do řady ulic měst a vesnic, aby oslovili veřejnost a požádali o pomoc pro lidi v nouzi u nás i zahraničí. Velmi si vážíme jakékoli podpory a také garantujeme, že je vše pečlivě zorganizováno tak, aby se nemohla ztratit ani koruna z výnosu této sbírky.

Pořádající charita z olomoucké arcidiecéze má možnost využít 58% z výnosu koledování ve svých projektech.

Více informací zde.

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

Doporučujeme videoreportáž o Tříkrálové sbírce 2014:

Reportáž o tom, jak Tříkrálová sbírka pomáhá:

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

Charita Svitavy

Hřbitovní 2257/1

568 02 Svitavy

 

IČ: 47 49 04 62

účet: 15507664/0600

 
 

NOVINKY

13. listopadu

Kalendář 2019

Charita Svitavy nabízí kalendář na rok 2019 s fotografiemi Tomáše Hladíka.

Kalendář_2019_TH 01

Tomáš Hladík se ve své fotografii zaměřuje na design, architekturu a přírodu. Charitativní kalendář na rok 2019 byl vydán k 25. výročí Charity Svitavy pod záštitou Svazu českých fotografů, z.s. Jde o výběr fotografií, které byly vystaveny na Národní soutěži amatérské fotografie v letech 2000 - 2016, kde Tomáš získal několik ocenění.

Kontakt: info@svitavy.charita.cz

Hodnota kalendáře: 500 Kč

Kalendář je k dostání v sídle Charity Svitavy, na recepci Fabriky Svitavy, v Městském informačním centru Svitavy a v Městském muzeu a galerii ve Svitavách.

28. června

Vyšlo nové číslo Světlankovského časopisu

V těchto dnech vyšlo nové číslo Světlankovského časopisu. Ke stažení je zde.

Všem čtenářům přejeme pěkné chvíle při čtení časopisu.

 
 

GIVT.cz

 
 

DĚKUJEME

DĚKUJEME

... za podporu našeho projektu v Burze filantropie.

Díky všem hlasům v internetovém hlasování máme jistou účast na Burze filantropie v Litomyšli a můžeme svůj projekt obhajovat před donátory.

 

Více informací zde.